AYNALI CAM FİLMİ

Aynalı cam filmi dışarıdan bakıldığından aynalı olarak görülen cam filmi pek çok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilir. UV ışınlarının etkisini de azaltan aynalı cam filmi güvenlik amacı ile kullanılmaktadır. Uygulanan alanlarda içeriden bakıldığından dışarısının görülmesine imkan verdiği gibi dışarıdan içerisinin görülmesini önlemektedir.

Işık ve güneş ışınlarına karşı güvenli alanlar oluşturulmak istenildiğinde kullanılan cam filmi seçenekleri arasında yer almaktadır. Aynalı olması yüksek güneş ışığı ve UV ışınlarına karşı korunmak isteyenlerin tercihi olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle binalarda, evlerde ve dış cephe kaplamaları için kullanılmaktadır.

Geniş kullanım alanına sahip olan cam filmi seçenekleri arasında aynalı cam filmi seçeneği de yer almaktadır. Yoğun güneşe maruz kalan alanlarda kullanımı yaygın olmaktadır. Dışarıdan içerinin görülmesini istemeyenlerinde kullanabileceği cam filmi seçeneğidir. Rezidans, plaza, kuaför, ofis, ev, işyerleri gibi kullanım alanlarında özellikler yaz aylarında güneşin etkisinden korunmak için kullanılırken aynı zamanda dışarıdan görülmemek içinde kullanılmaktadır.

Binaların dış alanlarında kullanımı yaygın olan bu model cam filminin sağlamış olduğu pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

Dışarıdan gelen güneş ışığına karşı iç alanı korumaktadır.
UV ışınlarına karşı bina içini daha etkili şekilde korumaktadır.
Isıtma ve soğutma sistemine olan %50’lik etkisi ile de enerjiden tasarruf edilmesini sağlamaktadır.
Dışarıdan bakıldığından içerisinin görülmesini engellediği gibi içeriden dışarının rahatlıkla görülmesini sağlamaktadır.
Binaların dış cephe kaplamasında kullanılması şık bir görünüm ortaya koymaktadır.